Malujemy „SKAVEN GNAWHOLES” do Age of Sigmar

Pierwszy weekend kwarantanny.
Pierwsze promienie słoneczne.
Pierwsze figurkowanie na świeżym powietrzu.

Padło na Skaven Gnawholes, gdzie pomimo mej jakiejś niespecjalnej miłości do skaveńskiej zarazy, same modele wydały się bardzo intrygujące.

W zestawie otrzymujemy 3 (trzy) elementy terenu Skaven Gnawholes, które uzupełniamy drewnianymi rusztowaniami ozdobionymi szczegółami takimi jak dzwonki, gwoździe, sznury, to wszystko miejscami przewiązane materiałem, a wieńczące konstrukcje pochodniami ziejącymi zielonym ogniem.

Modele stawiają przed nami 2 na prawde fajne wyzwania.

1. Pomalowanie przepięknych, hipnotyzujących wirów

2. Walkę z niezliczoną ilością detali rusztowań

Powyższe wyzwania jednak przyniosły zupełne inne odczucia niż na początku się spodziewałem

Po położeniu bazowych kolorów, zaczęła się prawdziwa przygoda 🙂

Na pierwszy ogień poszły wiry, których jakość detali sprawiała, że gdyby nie to, że chciałem modele zfiniszować dość szybko i sprawnie, mógłbym ich praktycznie nie kończyć bardzo chcąc zatopić się w ich malowniczości.

Do skończenia modelu zostało już tylko rusztowanko, które według opakowania posiada ok 100 plastikowych komponentów.

Pomimo jednak dość pracochłonnej przygody z rusztowaniami, efekt był bardzo satysfakcjonujący w dużej mierze ze względu na bardzo dopracowany projekt modelu. Ilość pracy w stosunku do efektu przy tych modelach dała mi BARDZO dużo przyjemności i satysfakcji i śmiało mogę powiedzieć, że jest to jeden z tych modeli, które mógłbym kleić i malować po kilka razy.

SKAVEN GNAWHOLES poza tym iż są świetnymi modelami terenu samymi w sobie, oczywiście mają swoje wyjątkowe zasady w ramach gry w Warhammer Age of Sigmar

Czym są SKAVEŃSKIE WGRYZODZIURY :D.


Granhole rozszczepiają powłokę rzeczywistości, pozwalając, aby szalone roje skavenów rozlały się na polu walki. Przejawiają się jako wirujące zielone portale, czarne dziury wypełnione oparami. Tunele toczące rzeczywistość przesiąknięte rujnującą energią Rogatego Szczura.

To potężne elementy terenu, pozwalające armii skavenów na błyskawiczne przemieszczać się przez pole bitwy – idealne na niespodziewane ataki lub szybkie ucieczki.

Jak sam opis wskazuje te elementy terenu posiadają zasady przemieszczania skaveńskich wojsk pomiędzy rozstawionymi na stole portalami.

Dodatkowo tereny te emanują tajemniczym promieniowanie, które dodaje sił skaveńskim magom, jednocześnie będąc śmiercionośne dla innych ras sprawiąjac, że poruszanie się w ich okolicy potrafi być dość niebezpieczne.

Tereny mają również inny plus. Są na tyle duże i efektowne, że z powodzeniem mogą służyć jako sceneria do walki przy systemach wykorzystujących mniejszą ilość figurek chociażby Warcry, czy innych figurkowych przygodach fantasy. Rewelacyjny zestaw terenówdo gier bitewnych czy sesji RPG.

your friendly neighborhood orc…

Daniel Kasprzykowski