Polecamy na Dzień Dziecka

Poniżej znajdziecie kilka propozycji gier, które na pewno sprawią radość małym graczom.

Pingwin na lodzie

Liczba graczy: 2 – 4 osoby
Wiek: od 3 lat
Czas gry: 10 – 20 minut

To nasza propozycja dla najmłodszych graczy – prosta i niesamowicie wciągająca gra zręcznościowa dla całej rodziny! Emocje i wybuchy śmiechu gwarantowane!
W swojej turze gracz używa tarczy losującej, aby dowiedzieć się jakiego koloru kostki lodu będzie wybijał. Uwaga! Musimy robić to w taki sposób, żeby uroczy pingwin nie spadł z planszy! Przegrywa gracz, który w trakcie wybijania kostek lodu zrzuci pingwina.
Proste zasady i szybka rozgrywka sprawiają, że to idealny kandydat na pierwszą planszówkę! Gra rozwija również małą motorykę. I co najlepsze – dorośli bawią się przy tym tytule tak samo dobrze jak mali gracze. A może nawet lepiej…?

Kotek Psotek

Liczba graczy: 1 – 8 osób
Wiek: od 3 lat
Czas gry: ok. 20 minut

Kolejną wartą polecenia grą jest Kotek Psotek. Tytułowy Kotek uwielbia gonić inne zwierzątka w ogrodzie. Celem graczy jest doprowadzenie Myszki, Wiewióreczki i Ptaszka do ich kryjówek, zanim złapie je Kotek. Trójwymiarowe drzewo na środku planszy i proste zasady sprawiają, że nawet trzyletnie dzieci chętnie siadają do stołu i próbują swoich sił!
Najfajniejsza cecha gry? Gramy wszyscy razem! Zgadza się – w tej grze wspólnie podejmujemy decyzje i pomagamy zwierzakom uciec przed Kotkiem. Wszyscy gracze są jedną drużyną i grają razem, a nie przeciwko sobie. Dzięki temu mali gracze uczą się radzenia sobie z emocjami – nie zawsze uda nam się wygrać, ale to przecież tylko gra. Prawda?

Pędzące żółwie

Liczba graczy: 2 – 5 osób
Wiek: od 5 lat
Czas gry: 20 minut

Szybka gra karciana z odrobiną blefu i mnóstwem śmiechu! Każdy z graczy zaczyna grę z pięcioma kartami i płytką z kolorem żółwia, którym stara się jak najszybciej dotrzeć do sałaty. W swojej turze każdy z graczy zagrywa jedną kartę i porusza się odpowiednim żółwiem. Każda karta ma dwie cechy – kolor żółwia, którym mamy się ruszyć i informację, w jaki sposób ma popędzić – do przodu? Do tyłu?
Dlaczego to świetna gra? Po pierwsze – karty zmuszają nas do grania wszystkimi kolorami żółwi. Po drugie – jeśli dwa żółwie lądują na jednym polu, to wskakują sobie na plecki i od tej chwili żółw na górze stosiku ma szansę na „podwózkę”… chyba, że zostanie zrzucony!
To doskonała gra planszowa dostarczająca wiele zabawy graczom w każdym wieku. Sympatyczne, dziecięce grafiki oraz karty oparte na symbolach pozwolą usiąść przy grze nawet bardzo małym planszówkowiczom.

Jurassic Snack

Liczba graczy: 2 osoby
Wiek: od 7 lat
Czas gry: 15 minut

Jedna z naszych ulubionych gier dla dwóch graczy i gorąca premiera! Sprytna gra dla dwóch osób z plastikowymi dinozaurami w 3D. Jak się przy niej nie zatrzymać?
Zasady są bardzo proste – aby wygrać, drużyna Twoich Diplodoków musi zjeść więcej liści niż drużyna przeciwnika. Liście rosną na pastwiskach, więc wystarczy iść na spacer i je zebrać. Ale uwaga… każdy z Was może wezwać strasznego T-rexa, by pozbyć się Diplodoków przeciwnika!
Szybka rozgrywka, bajeczne wykonanie i proste zasady pozwolą wciągnąć do gry małych graczy, którzy do tej pory mogli uważać planszówki za nieciekawe. Co najlepsze, im więcej grasz w Jurassic Snack, tym więcej masz pomysłów na usłaną liśćmi drogę do zwycięstwa!

Ubongo 3D

Liczba graczy: 2 – 4 osoby
Wiek: od 8 lat
Czas gry: 30 minut

Znacie Ubongo? Ubongo to gra planszowa polskiego twórcy, która zdobyła popularność i uznanie na całym świecie! W wariancie podstawowym gracze grają 9 rund, w trakcie których jak najszybciej starają się rozwiązać zagadki logiczne – taki Tetris na planszy!
Ubongo 3D to kolejna wariacja na temat tej logiczno-zręcznościowej gry w czasie rzeczywistym! W tej wersji gry łamigłówki wkraczają w zupełnie nowy wymiar. Zamiast płaskich, kartonowych puzzli, układamy dwuwarstwowe bryły z plastikowych klocków. Szybkie rozwiązywanie zagadek pozwala nam na zdobywanie klejnotów. Zwycięzcą gry zostaje ten gracz, który zgromadzi najwięcej punktów.
Gra jest trudna, ale rozwiązanie zagadki daje szaloną satysfakcję. Fantastyczne jest to, że w grze mamy 4 poziomy trudności – dzięki temu mali gracze mogą grać na poziomie łatwiejszym, a starsi na zaawansowanym, dzięki czemu starcia są wyrównane. Mnóstwo główkowania i emocji! „Ubongo 3D” to szybka gra o prostych zasadach. Po prostu siadasz i grasz!

Wszystkie te gry możecie sprawdzić u nas w sklepie – wpadnijcie i zagrajcie z nami! Która z tych propozycji jest Waszą ulubioną?