Propozycje na Dzień Dziecka!

Mini-przewodnik prezentowy na Dzień Dziecka

Pierwszy czerwca zbliża się wielkimi krokami, czas więc rozejrzeć się za prezentami dla naszych pociech. Dość elektronicznych gadżetów – pokażmy najmłodszym, jak świetnym prezentem mogą być gry „bez prądu”! W tym przewodniku prezentowym krótko przedstawimy tytuły warte uwagi, które dostarczą dobrej zabawy nie tylko dzieciom, ale także rodzicom. 


Pierwsza gra: Zwierzątka

Liczba graczy: 2-4

Wiek: od 2 lat

Zwierzątka to świetny sposób na naukę i zabawę dla najmłodszych. Ta urocza układanka przybliży dzieciom nazwy zwierząt, kolorów i kształtów. Będzie także doskonale ćwiczyć zręczność dziecięcych rączek. W tej serii gier edukacyjnych ukazała się także gra Mniam!, którą także polecamy uwadze rodziców.


Legendy polskie

Liczba graczy: W zależności od tytułu

Wiek: od 6 lat

Dla najmłodszych lubiących klimaty legend polecamy serię od wydawnictwa Granna. Proste lecz wciągające mechaniki oraz przykuwająca wzrok szata graficzna to wielkie zalety tych gier. Rzucając się w wir naszych rodzimych opowieści staniemy oko w oko z Bazyliszkiem, przechytrzymy Wawelskiego Smoka, ukarzemy przewrotnego Króla Popiela oraz spróbujemy złapać sprytnego Pana Twardowskiego. W każdej z gier gracze będą musieli wykazać się spostrzegawczością, umiejętnością dedukcji oraz wybierania jak najlepszych rozwiązań, które przyniosą najwięcej korzyści. Istotną zaletą tej serii jest spora liczba graczy, którzy mogą brać udział w zabawie. W większości z nich udział może wziąć nawet pięć osób! 


Pingwin na lodzie

Liczba graczy: 2-4

Wiek: 3+

Ultra proste zasady, które wyjaśnisz w kilkanaście sekund? Dynamiczną rozgrywkę okraszoną masą śmiechu? To wszystko i wiele więcej zapewni wam Pingwin na lodzie! Gracze posługując się młoteczkami tłuką tafle lodu pod łapkami pingwina. Losujemy kolor, a jeśli się uda to szczęśliwie omijamy kolejkę. Następnie gracz musi stłuc krę w wylosowanym kolorze – oczywiście tak, aby pingwin nie spadł z lodu. Przegrywa ten, kto sprawi, że pingwin spadnie w dół. Idea banalna, a zabawy ogrom! 


SłowoStwory

Liczba graczy: 2-7

Wiek: od 8 lat

Wszyscy starsi z pewnością kojarzą klasyczna rozgrywkę w państwa-miasta. Podobnie w tej grze gracze będą wymyślać słowa z różnych kategorii, oczywiście na czas. Kategorii jest wiele: miasta, muzyka, zwierzę, sport, roślina, film. Nie jest to jednak takie proste, ponieważ SłowoStwory mają bardzo konkretne gusta jeśli chodzi o zjadanie liter. Aby napełnić brzuchy SłowoSworów uczestnicy zabawy będą musieli wymyślić np. zwierzę, którego nazwa zawiera litery K i L. A na to wszystko mamy tylko 30 sekund! Zwycięża gracz, który nakarmi najwięcej SłowoStworów. Tę świetną grę, ćwiczącą refleks i poszerzającą zasób słownictwa, można rozegrać w dwóch wariantach – łatwiejszym i trudniejszym. Zarówno młodsi jak i starsi gracze będą świetnie się bawić. A bawić można się nawet w siedem osób!


Zombie Kidz Ewolucja

Liczba graczy: 2-4

Wiek: od 7 lat

W naszym prezentowym zestawieniu nie możemy pominąć nowości od wydawnictwa Foxgames. Zombie Kidz to kooperacyjna gra typu legacy w której gracze wcielają się w grupę dzieci broniących szkołę przed atakiem zombie. Czym charakteryzują się gry typu legacy? Zawiera elementy, które z każdą kolejną partią zmieniają rozgrywkę. W pudełku znajdziemy zestaw naklejek, które będziemy wykorzystywać za każdym razem kiedy spełnimy cele rozgrywki. Koperty z dodatkowymi zasadami urozmaicą kolejne partie, a dzięki temu gra szybko się nie znudzi i będzie dawała masę zabawy przez długi czas. 


Osadnicy: Narodziny Imperium

Liczba graczy: 2-4

Wiek: od 10 lat

Osadnicy: Narodziny Imperium to gra karciana, w której gracze wcielą się w przywódców cywilizacji. W wyścigu o odkrywane obszary, surowce i bogactwa startują cztery cywilizacje – Rzymianie, Barbarzyńcy, Egipcjanie oraz Japończycy. Gracze będą wznosić budowle, zbierać surowce zwiększające potęgę ekonomiczną oraz przygotowywać swoje siły zbrojne do podboju! Wielką zaletą tej gry jest jej grywalność w dwie osoby – pojedynek Barbarzyńców z Rzymianami przyniesie wiele emocji! Aby rozwinąć podstawową rozgrywkę można rozszerzyć grę o aż sześć dodatków. Nowe frakcje i nowe karty tylko czekają, by wziąć udział w wyścigu o chwałę!